خو

روز جهانی برنامه نویس

دلیل نام گذاری 13 سپتامبر به عنوان روز برنامه نویس


 این روز به برنامه نویس ها و مبتکرانی که با طراحی و نوآوری زندگی ما را آسان می کنند تعلق دارد. جالب است بدانید تاریخ این روز 13 سپتامبر که 256امین روز سال است را براساس کد باینری انتخاب کرده اند. همه برنامه نویس ها می دانند که 256 یک عدد خاص است. این عدد درواقع بزرگترین توان عدد دو یعنی دو به توان هشت است که کوچکتر از 365 یعنی تعداد روزهای سال می شود.


تاریخچه روز برنامه نویس


در سال 2002 والنتین بالت و مایکل چرویاکوف، برنامه نویس های روسی، امضاهایی از مردم برای دولت جمع کردند تا روزی را به اسم برنامه نویس ها ثبت کنند. اما در سال 2009 بود که وزارت رسانه های جمعی و ارتباطات روسیه یک روز را به این مناسبت به عنوان تعطیلات رسمی شناخت.

لایحه بزرگداشت برنامه نویسان کامپیوتر توسط رئیس جمهور دیمیتری مدودف در 11 سپتامبر 2009 امضا شد. این روز همچنین در کشورهای مختلف در روزهای مختلف جشن گرفته می شود.

در چین 24 اکتبر روز برنامه نویس است که از مدت ها قبل هم وجود داشته است. دلیل انتخاب این تاریخ این است که این تاریخ به صورت 1024 هم نوشته می شود. این عدد درواقع رابط بین کدهای باینری و اعداد اعشاری شناخته شده است.

در دنیای امروز تقریبا کسی وجود ندارد که از تلاشهای یک برنامه نویس بهره نبرد. این دانش در حمل و نقل، پزشکی و بحث های مالی و تحصیلی ضروری است. به همین دلیل تمام شغل های بزرگ به برنامه نویسان نیاز دارند تا زیرساخت فناوری اطلاعات خود را حفظ کنند.چگونه روز برنامه نویس را جشن بگیریم؟


1- مهارت های برنامه نویسی خود را توسعه دهیم:

حتی اگر برنامه نویس نیستیم، می توانیم در روز برنامه نویس برنامه نویسی اولیه را یاد بگیریم، یک دوره آموزشی آنلاین بگذرانیم و یا از یک دوست برنامه نویس کمک بخواهیم.


2- دوره هایی را برای ارتقای شغلی خود بگذرانیم:

یادگیری برای یک برنامه نویس هرگز متوقف نمی شود. برای یک دوره پیشرفته ثبت نام کنیم و در مورد برنامه نویسی و زبان ها بیشتر بیاموزیم تا شغل خود را تقویت کنیم.


3- منتور یک دوست در این راه شویم:

کسی را می شناسید که می خواهد برنامه نویسی یاد بگیرد یا با برنامه نویسی مشکل دارد؟ در روز برنامه نویس به آن ها کمک کنیم.


روز جهانی برنامه نویس5 واقعیت جالب درباره برنامه نویس ها و کامپیوتر


1- اولین برنامه نویس یک خانم بوده است.

آدا لاولیس اولین برنامه نویس شناخته شده در تاریخ است.


2- گاراژها مرکز نوآوری برنامه نویس ها بودند.

برندهای بزرگی مانند اپل و اچ پی در گاراژها شروع به کار کردند.


3- برخی از قطعات کامپیوتر از چوب ساخته شده بودند.

اولین موس از چوب ساخته شد.


4- بیشتر ایمیل ها اسپم هستند.

تقریبا 80 درصد ایمیل ها در آمریکا اسپم هستند.


5- هکرها پرکار هستند.

آن ها هر ماه حدود 6000 ویروس جدید می نویسند.
منبع: nationaltoday.comروز جهانی برنامه نویس
TimeYab ۱۴۰۱/۰۶/۲۳
این پست را به اشتراک بگذارید
تگ ها
ورود to leave a comment

خو

تاریخچه فناوری اطلاعات، گذشته، حال، آینده